HAVALANDIRMA KANAL TEMİZLİĞİ

Havalandırma Kanal Temizliği

Havalandırma Kanalları Ne İşe Yarar?

Soluduğumuz havanın oksijen oranı, tüm fizyolojik ve ruhsal gelişimimiz için oldukça önemlidir. Ayrıca iş alanlarında, verimli bir çalışma süreci için de temiz hava dolaşımına ihtiyaç duyarız. Bunlara ek olarak, iç mekanlara dolan kirli hava zerreleri, bir çok sağlık sorununu da beraberinde getirir. Kimi zaman basit bir baş ağrısından çok daha büyük boyutlu zehirlenme vakalarına kadar sağlık sorunları, kirli hava koşulları nedeniyle gündemem gelmektedir. İş yerlerinde ve üretim yapılan fabrika binalarında havalandırma işleminin yerine getirilmemesinden, pek çok insan olumsuz etkilenmektedir. Mekan içlerindeki birtakım etkenler ve dışarıdan iç alanlara yayılan kirli hava kütleleriyle oksijen seviyesinde zaman zaman azalma meydana gelebilir. Bu sorunların önüne geçmede, havalandırma kanallarının tertibatı önem taşır. Yapısal konfigürasyonun hacmine ve işlevselliğine göre uygun aralıklarda ve sayıda havalandırma kanalları açılmalı ve bu kanallar düzenli aralıklarda temizlenerek tam randımanlı bir şekilde çalışması sağlanmalıdır. Havalandırma kanal temizliği, zorunlu temizlik ve bakım uygulamaları arasında yer alır. 

Havalandırma Kanal Temizliği Nasıl Uygulanır?

Havalandırma kanal temizliği, komplike bir eylemdir. Kanal içinde yer alan motor ve fanların da ayrı ayrı ele alınarak bütünsel bir müdahale hayata geçirilmelidir. Bu bağlamda donanımlı ve deneyimli firmalardan yardım almak önem teşkil eder. havalandırma kanallarında hem iç mekan kaynaklı hem de dış etkenlerle birçok birikinti meydana gelebilir. Bu atık maddeler, kanal içinden temizlenirken kanal yüzeylerindeki tabakalaşmış maddeler de  bertaraf edilmelidir. Özel fırçalar, makinalar ve açılan müdahale kapakları sayesinde, tüm kanal bünyesinde kapsamlı bir temizlik faaliyeti gerçekleştirilir. 

Havalandırma Kanal Temizlik Ücretleri

Havalandırma kanal temizlik ücretleri, kanal sayısına ve yüksekliğine göre belirlenir. Bununla birlikte firmaların ücretlendirme yönergeleri de belirleyici olmaktadır. Firmamız kişi ve kurumların gider kalemleri içinde fazla bir yer tutmayacak teknik hizmet sunumları gerçekleştirmektedir. Fakat daha ucuz olması bakımından, yasa dışı faaliyet gösteren kaçak temizlik şirketlerinden faydalanırsanız, süreç sonunda daha büyük maddi ve manevi zararlarla karşılaşacaksınız. Her bir temizlik işleminde kullanılacak materyallerin, üst düzey ve nitelikli markalardan seçilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ucuz kimyasallar insan sağlığını derinden bozacak bir niteliğe sahiptir.

Havalandırma Kanal Temizleme Şirketi

Havalandırma kanal temizleme şirketimiz, İstanbul genelinde yer alan tüm bölge ve semtlere hizmet götürmektedir. Gittikçe büyüyen ve genişleyen kurumsal yapılanmamız, misyonumuz ve sahip olduğumuz tüm yapısal niteliklerimizle memnuniyet garantili bir hizmet sunumu gerçekleştirmekteyiz. Firmamızdan temin edeceğiniz her bir hizmet kolu, yasal bir süreçtir Hiçbir surette ucuz malzeme ve ekipman kullanımı gerçekleştirmemekteyiz.